Leica Gallery se s výstavou Amy Arbus vrací do New Yorku 80. let

Cyklus fotografií On the Street fotografky Amy Arbus představí pražská galerie Leica. Fotografie vznikaly mezi léty 1980 a 1990 a původně byly součástí stejnojmenné pravidelné rubriky týdeníku Village Voice.

08

Amy Arbus na snímcích zachycovala portréty umělců, designérů, performerů, hudebníků, majitelů obchodů a dalších výrazných osobností, kteří svým neobyčejným stylem vyčnívali a ovlivňovali tehdejší módu a její uplatnění jako způsobu sebevyjádření. Celkem takto vzniklo asi 500 snímků. V roce 2006 nakladatelství Welcome Books vydalo knihu On the Street se 70 nejikoničtějšími fotografiemi doprovázenými novinovými výstřižky.

03

Pražská Leica Gallery vystavuje snímky z této série, které byly nazvětšované v čase jejich publikování v novinách. Výstava bude zahájena 19. června 2015 a potrvá až do 6. září. Galerii Leica najdete na Školské ulici, přístupná je od pondělí do pátku od 10 do 21 hodin, o víkendech od 14 do 20 hodin. Plné vstupné činí 70 Kč, zlevněné 40 Kč.

Fotografie: Amy Arbus

Poslední aktualizace 15. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře