Kniha ukrývá skládací papírový pinhole fotoaparát

Vzpomínáte si z dětství na ty krásné pohádkové knížky, z nichž se po otevření vylouply vystříhané postavičky a krajiny? Tak přesně takovou pohádku vytvořila umělkyně a designérka Kelli Anderson, jen mezi desky knihy schovala funkční pinhole fotoaparát.

Knihu pojmenovala symbolicky This Book is a Camera a vysvětluje v ní, jak takový fotoaparát vlastně funguje. Jako bonus si pak popsané principy můžete ověřit v papírovém modelu. Stačí zajistit otevřenou knihu, ve tmě vložit negativ, otevřít závěrku, negativ ve tmě vyjmout, vyvolat a vzniklý snímek naskenovat a invertovat. K čemuž vám postačí i mobilní telefon.

[vimeo 146785653 w=500 h=333]

Knížku s papírovým fotoaparátem je možné si objednat na stránkách autorky za přibližných 700 Kč. Fotoaparát si však můžete vyrobit i sami podle návodu, který Kelli Anderson poskytla volně ke stažení.

Poslední aktualizace 4. prosince 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře