Jindřichohradecké muzeum prezentuje proměny Itálie i fotografie Antonína Kratochvíla

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci až do konce srpna vystavuje fotografie Pavla Koppa a Františka Krátkého. Výstava K+K, která měla premiéru v italském Spilimbergu v létě 2012 zachycuje proměny italských ulic v pojetí dvou fotografů a dokumentuje, jak se italské ulice proměnily v odstupu jednoho století, které dělí období tvorby obou autorů.

muzeum-foto-1

Do 28. září pak potrvá v prostorách muzea výstava Dogma, v níž fotograf Antonín Kratochvíl vyjadřuje svůj kritický pohled na současnou českou společnost. Na svých velkoformátových fotografiích poukazuje na strnulost a svázanost společnosti. Kratochvíl je světově proslulým fotografem, věnuje se převážně dokumentární tvorbě, známé jsou také jeho portréty celebrit.

Muzeum fotografie je otevřeno od úterý do neděle od 10.00 do 12.30 a od 13.00 do 17.00. Najdete jej na Kostelní ulici v Jindřichově Hradci. Základní vstupné činí 90 Kč, snížené pak 50 Kč.

Titulní fotografie: Antonín Kratochvíl z cyklu Dogma

Poslední aktualizace 25. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře