Jindřichohradecké Muzeum fotografie vystavuje retrospektivu Daniela Reyneka

Rozsáhlý výběr z tvorby fotografa Daniela Reyneka čítající celkem 90 snímků si můžete až do konce roku prohlédnout v Jindřichově Hradci. Výstava představuje Reynekovy typické barevné fotomontáže, které vznikaly mezi roky 1960 a 1970. Do výběru byly zařazeny také černobílé dosud nepublikované snímky ze zachovaných negativů. Vystavené fotografie jsou převážně digitální archivní tisky z originálních negativů a diapozitivů.

Daniel Reynek byl synem grafika, básníka a překladatele Bohuslava Reyneka. Se svým otcem tiskl grafiky, spolu také experimentovali s metodou upravovaného skleněného negativu známou jako clichés-verre. Fotografovat začal ve 40. letech a věnoval se zejména tvorbě fototmontáží. Zemřel v loňském roce.

Reynekova retrospektiva bude vystavena v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií do 30. prosince 2015. Galerii najdete na Kostelní ulici. Otevřeno je vždy od úterý do neděle od 10.00 do 17.00. Základní vstupné činí 90 Kč, snížené 50 Kč.

 

Poslední aktualizace 15. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře