Jaká byla Afrika před 100 lety ukáže výstava v galerii Langhans

Do pražské galerie Langhans zavítá výstava Archa světel a stínů, která představí snímky Martina Johnsona pořízené na africkém kontinentu před téměř 100 lety. Doprovodí je fotografie Jana Svatoše, který o odkazu Johnsona a jeho ženy Osy natočil stejnojmenný dokument.

Martin a Osa Johnsonovi stáli na počátku v současnosti populárního televizního žánru přírodopisného filmu. Jejich působení a fotografie ovlivnily i budoucí ochranu přírody. Na výstavě je možné vidět například první snímky horských goril a nechá vás zakusit atmosféru tehdejších nelehkých expedic do dalekých končin.

Výstava probíhá pod záštitou Gity Fuchsové, české velvyslankyně v Ghaně a navštívit ji můžete od 31. března do 4. května 2016. Galerie Langhans (sídlící v současných prostorách Člověka v tísni na Vodičkově ulici) má otevřeno od pondělí do soboty od 10 do 20 hodin. Vstup na výstavu je volný.

Poslední aktualizace 30. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře