Instax Share SP-1 – Instantní tiskárna od Fujifilmu

Minulý týden proběhl v Las Vegas v Nevadě největší veletrh spotřební elektroniky, který se koná již od šedesátých let minulého století. Fotografické značky zde pochopitelně také nemohly chybět. 

Na CESu (Consumer Electronics Show) se pravidelně objevují novinky, jejichž výrobci s nimi chtějí udělat díru do světa. Ostatně představen zde byl třeba první videopřehrávač, plasmová televize nebo třeba technologie DVD.

Letos mě kromě jiných novinek zaujala malá a přenosná (díky napájení tužkovými bateriemi) instantní tiskárna od Fujifilmu, Instax Share SP-1. Produkt určený pro bezdrátové spojení s chytrými mobilními telefony či tablety – jak ty s operačním systémem iOS, tak Android.

Podle všeho využívá stejně velké (nebo malé chcete-li) papíry Instax Mini o velikosti kreditní karty. Přestože s touto malou tiskárnou samozřejmě Fujifilm nechce udělat díru do světa, jedná se o zajímavé příslušenství pro ty uživatele, kteří nechtějí své snímky z mobilních zařízení nechat pouze v digitálním světě.

Instantní přenosná tiskárna Instax Share SP-1 Printer. Foto: Fujifilm.

Zdroj: Petapixel.com.

Poslední aktualizace 14. ledna 2014

5 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Tomáš Slavíček

Téměř sedm let pracoval pro fotografický časopis DIGIfoto. Nyní se na volné noze živí psaním, focením, učením a propojováním textu s obrazem. Stále u něj platí, že potřebuje za svou prací vidět nějaký vizuální výsledek, byť by to měl být virtuální obraz prohlížený pouze na monitoru počítače. Osobní web.

Číst všechny články.

Komentáře