Impossible Project chystá premiéru vlastního instantního fotoaparátu

Film není mrtvý. I takové by mohlo být heslo společnosti Impossible Project, která doslova zachránila výrobu instantních filmů pro Polaroidy, když znovuvynalezla postup jejich výroby. Že si stojí za svým dokazuje i s novým fotoaparátem I-1, instantem z vlastní dílny, který propojuje klasiku polaroidových filmů s moderními technologiemi.

Fotoaparát používá typ filmů Impossible 600, který nahradil někdejší Polaroid 600. Zakládá si na jednoduchém designu, který skýtá několik vychytávek. I-1 je opatřen kruhovým bleskem, který se automaticky přizpůsobí ohniskové vzdálenosti a dodávanému přísunu okolního světla. S pomocí přidružené mobilní aplikace pak získáte plnou manuální kontrolu nad clonou, rychlostí závěrky, nastavením blesku a můžete jej také dálkově spouštět. Podporováno je vytváření multiexpozicí. Baterii fotoaparátu lze dobíjet prostřednictvím USB.

Fotoaparát I-1 bude dostupný od 10. května 2016 a cena byla v přepočtu stanovena na přibližných 7 tisíc Kč.

Společnost Impossible Project zveřejnila také ukázkové snímky:

img.i-one.sample.04 img.i-one.sample.03 img.i-one.sample.02 img.i-one.sample.01

 

Poslední aktualizace 13. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře