Georgia Georgia – kolik podobností najdou fotografové na dvou místech se stejným jménem?

Kavkazský stát Gruzie a americký stát Georgie nosí v angličtině stejné jméno – Georgia. A ač jsou si na mapě mnoho kilometrů vzdáleny, dvojice fotografů Yanina Shevchenko a Kyler Zeleny na jejich území zaznamenali možná více podobností, než by se dalo čekat.

Georgia_Georiga_Zeleny_Shevchenko_Web-15-of-15_1000

Projekt Georgia Georgia je experimentem, který si klade za cíl porozumět konceptu místa a jeho úplné dekonstrukci. Schevchenko (fotografovala v Gruzii) a Zeleny (pořídil snímky Georgie) si vzájemně vyměňovali své vizuální postřehy a snažili se jeden na druhého navázat. Na konci projektu pak vybrali dvojice fotografií, které reprezentovaly podobný příběh z místa, jež by se mohlo zdát téměř jedním a tím samým. Zároveň se oba chtěli vyhnout stereotypizování obou zemí a otevřeli se novým pohledům na lidí a místa, s nimiž se setkávali.

Georgia_Georiga_Zeleny_Shevchenko_Web-11-of-15_1000 Georgia_Georiga_Zeleny_Shevchenko_Web-9-of-15_1000

Projekt Georgia Georgia svým způsobem smazává hranici mezi distinkcí stejného a jiného. Diptychy snímků totiž lze číst jako variace téhož, zároveň v nich však najdete zřejmé odlišnosti. Celou sérii si můžete prohlédnout na stránkách obou autorů – Yaniny Schevchenko a Kylera Zelenyho.

Georgia_Georiga_Zeleny_Shevchenko_Web-4-of-15_1000 Georgia_Georiga_Zeleny_Shevchenko_Web-3-of-15_1000

Poslední aktualizace 22. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře