Galerie Zahradník uvádí výstavu Hanse Madeje o pádu železné opony

Fotografie, které ilustrují život v zemích východního bloku v okamžicích, kdy se hroutila železná opona. Ty jsou předmětem právě probíhající výstavy O konci šedivých dnů, kterou pořádá pražská Galerie Zahradník. Autorem snímků je fotograf Hans Madej.

Madej od roku 1983 pracoval pro časopisy Stern nebo Zeit. Věnoval se především sociálně orientovaným reportážím ze střední a východní Evropy. V jeho fotografiích objevíme, jak vypadala společnost během změny režimu v Rumunsku či Albánii, zachytil také dopady tragédie v Černobylu nebo občanskou válku na Balkáně. Často na některých místech strávil až rok a jeho snímky tak podávají rozmanitý a zevrubný pohled na tehdejší dění.

Madejovy fotografie můžete v Galerii Zahradník zhlédnout až do 1. května tohoto roku. Galerii najdete na ulici V Jámě v Praze, otevřeno je od úterý do neděle od 12 do 19 hodin.

Poslední aktualizace 28. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře