Galerie Nativ rozběhla výstavní cyklus Fotografky

Přírodní, kulturní i duchovní krajinu očima žen můžete vidět v prostorách pražské Galerie Nativ, kde právě probíhá druhá z výstav cyklu zaměřeného na ženy fotografky. Pět vybraných českých a zahraničních autorek reflektuje vlastní pohled na krajinu v jejím nejširším pojetí – od čistě přírodní až po zákoutí duše.

V těchto dnech v galerii vystavuje česká  fotografka Kamila Nora Netik, pro níž je hlavním tématem snímků opozice proti městu. Ve stylizovaných fotografiích komponuje lidské postavy v éterických formách do přírodní krajiny, jakoby se chtěly navrátit zpět ke svým přirozeným kořenům.

Cílem výstavního cyklu je vyvolat diskuzi o roli fotografky jako vypravěčky a představit osobitý ženský pohled na fotografii. Tvorbu Kamily Nory Netik je možné zhlédnout do 18. února, naváže na ni výstava další autorky, Teri Varhol, která se bude soustředit na krajinu kulturní. Galerii Nativ najdete na Bělohorské ulici v Praze, otevírací doba je v úterý od  15 do 18 hodin, v ostatní dny nepravidelně. Aktuální informace jsou dostupné na facebookové stránce galerie.

Titulní fotografie: Kamila Nora Netik

Poslední aktualizace 10. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře