Galerie MoMA nabízí zdarma online kurz o fotografii

Jak číst fotografie? Jak porozumět jejich sdělení? To vše vás může naučit nový kurz, který připravila newyorská galerie moderního umění MoMA. Ve spolupráci se službou Coursera, která přináší veřejnosti kurzy rozličných dovedností ze světových univerzit, spouští výukový modul s názvem Seeing Through Photographs. Přístup do kurzu je zcela zdarma.

Koncepce výuky vychází z toho, že ačkoliv se fotografování, sdílení a konzumace fotografií stalo každodenní rutinou, ne až tak docela se pozastavujeme nad snímky hlouběji, zkoumáme jejich význam a sdělení. Kurz prochází různé perspektivy vnímání fotografie, které se ustálily v průběhu její 180leté historie. Jednotlivé lekce se soustředí na dokumentární snímky, portrétování lidí, tvorbu příběhů ve fotografii i její postavení v současné kultuře.

Kurz je pouze v angličtině a obsahuje videa, prezentace, fotografický i textový materiál a je přístupný zdarma na portálu Coursera. Pokud byste si po úspěšném dokončení kurzu chtěli nechat vystavit oficiální certifikát, připlatíte si přibližně 1000 Kč.

Poslední aktualizace 14. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře