Galerie Josefa Sudka přiblížuje etnografickou práci Jeleny Látalové

Od minulého týdne můžete v pražské Galerii Josefa Sudka navštívit výstavu Etnografické studie, která shrnuje práci autorky Jeleny Látalové, jedné ze zástupců fotografického proudu národopisných prací. Autoři tohoto zaměření soustředili svůj pohled na obyvatele venkova, lidovou architekturu, tradiční zvyky a obyčeje.

popup_56af63e652469

Látalová vystudovala nejdříve Státní grafickou školu, kde svého času fotografovala pod vedením Jaromíra Funkeho. Poté se její pozornost obrátila směrem k dějinám umění a národopisu, jimiž se zabývala ve svých studiích na Karlově univerzitě. Oba směry vzdělání zúročila při práci v národopisném oddělení Národního muzea. Svou pozornost věnovala zejména lidové sochařské tvorbě.

Výstava je k vidění až do 29. května v Galerii Josefa Sudka, která sídlí na pražské ulici Úvoz. Otevřeno je od úterý do neděle od 11 do 17 hodin.

Fotografie: Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, Jelena Látalová

Poslední aktualizace 14. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře