Galerie Fiducia věnuje novou výstavu fotografiím socialistické architektury

Ostravská galerie Fiducia představí část tvorby mladého fotografa Filipa Beránka. Beránek vytvořil sérii analogových snímků, která se věnuje monumentům socialistické architektury na Slovensku postavených mezi léty 1948 a 1989. Poukazuje tak na scenérie, které by ostatní raději přehlídli.

Nová generace umění  fotograf Filip Beránek 2

Fotografie v tomto cyklu pořizoval na kinofilmový fotoaparát Olympus µ[mju:]. Ve své době šlo o ceněný kompaktní přístroj, avšak pro fotografování architektury se může zdát nevhodný. Zároveň však díky tomu dostávají Beránkovy fotografie specifický vizuální nádech.

Vernisáž výstavy Analagovové fotografie socialistické architektury se koná 27. května 2015 v 18 hodin ve Fotografické galerii Fiducia na Nádražní ulici v Ostravě. Potrvá až do 23. června 2015. Vstupné je dobrovolné, otevřeno je od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin.

Fotografie: Filip Beránek

Poslední aktualizace 15. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře