Gabina Fárová předvede v Chebu Kvadraturu půvabu

Na novou výstavu fotografky Gabiny Fárové zve chebská Galerie 4. Průřez pětadavacetiletým dílem této autorky dostal název Kvadratura půvabu.

Fárová se věnuje tvorbě aktů a portrétů a své fotografie zhotovuje zejména na černobílý film klasickou metodou negativ-positiv. Na výstavě představí několik svých cyklů, včetně nového souboru Posouvání, v němž snímá své modelky optickou čočkou v dřevěném rámu z ateliéru Josefa Sudka.

Gabina Fárová, Posouvání, 2014

Gabina Fárová, Posouvání, 2014

 

Dříve na sebe upoutala pozornost sérií fotografií tetování na tělech vězňů nebo cyklem Manévry, kde proti sobě staví jemnou ženskost a válečné manévry cínových vojáčků. Gabina Fárová pochází z umělecky založené rodiny. Její otec Libor byl výtvarníkem a matka Anna historičkou umění.

Zahájení výstavy proběhne v Galerii 4 v Chebu na Kamenné ulici 24. dubna v 18 hodin. Výstava potrvá až do 30. června a otevřeno je od úterý do pátku od 10:00 do 18:00, v sobotu pouze do 17:00.

Titulní fotografie: Gabriela Fárová, z cyklu Pocta Baudelairovi

Poslední aktualizace 19. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře