Fujifilm přichází s lehkým a odolným objektivem XF 16mm F1,4 R WR

Širokoúhlý objektiv Fujinon XF 16 mm F1.4 R WR pro krajinářskou, portrétní, makro a street fotografii v polovině května rozšíří nabídku výměnných objektivů řady X firmy Fujifilm. Pevná ohnisková vzdálenost 16 mm je ekvivalentní 24 mm ve formátu 35 mm.

Konstrukce objektivu je odolná proti povětrnostním podmínkám, prachu a mrazu do -10 °C. Tichý a rychlý autofokus dokáže zaostřit za 0,11 sekund, minimální zaostřovací vzdálenost je 15 cm.

XF16mm_lens_on_X-T1_GS_Body_19

Clona se skládá z 9 lamel, které vytváří atraktivní kruhový bokeh. Kvalitu obrazu vylepšuje krycí vrstva Fujifilm HT-EBC nanesená na všechny povrchy čoček a vrstva Nano GI na zadním povrchu čočky. Tyto vrstvy omezují vznik odrazů a odlesků při šikmo dopadajícím světle.

Objektiv váží 375 g, tedy přibližně o 40 % méně než jeho ekvivalent používaný v digitálních zrcadlovkách. Podrobnější informace o objektivu najdete na stránkách firmy Fujifilm.

 

Poslední aktualizace 17. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře