Frontiers of Solitude – fotografie na rozhraní přírody a civilizace

Pražská Fotograf Gallery hostí od příštího týdne fotografickou část projektu Frontiers of Solitude / Na pomezí samoty, která zkoumá vliv činnosti post-industriální společnosti na životní prostředí. Projektu se zúčastnilo několik umělců z České republiky, Islandu a Norska.

Skupina umělců se v létě loňského roku vydala na tři umělecko-vědecké expedice na Island, do severních Čech a do severního Norska se snahou reflektovat vliv energetického průmyslu na přírodu. Cílem celého projektu je zejména výměna informací, rozvoj dialogu a spolupráce mezi umělci i odborníky.

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 4. února od 18 hodin ve Fotograf Gallery na Školské ulici v Praze. Na výstavu navazuje den poté stejnojmenné mezinárodní symposium, kde vystoupí čeští i zahraniční umělci, filosofové i vědci jako například Peter Cusack nebo Václav Bělohradský.

Výstavu Frontiers of Solitude bude možné navštívit až do 4. března 2016.

Titulní fotografie: Frontiers of Solitude / Fotograf Gallery

Poslední aktualizace 29. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře