Fotoúkol: Zastavte čas

V dalším kole fotoúkolu byste se měli zaměřit na zachycení sportu specifickou technikou. Vyhlásíme také vítěze minulého úkolu, jehož zadáním byl portrét. Připravte si tedy fotonádobíčko a hurá na sportoviště či hokejový stadion.

Zadání fotoúkolu vyhlášeného před dvěma týdny bylo prosté – vyfoťte portrét. Snímků se nám sešlo o něco méně než tomu bylo v případě dlouhého času, ale i tak nebylo vybírání vítězů zrovna lehké. Nakonec jsme však dospěli k závěru a cenu v podobě fotobatohu Crumpler The Champ XL si tentokrát odnáší Lenka Šifaldová za portrét dívky takřka osudové. Lence tudíž blahopřejeme a věříme, že jí fotobatoh bude k užitku.

Vítěz fotoúkolu PortrétO chlup uniklo vítězství dalším dvěma fotografkám, které bodovaly dětskými portréty a jak jistě všichni víte, vyfotit děti tak, aby byl snímek ostrý není zrovna jednoduché. Autorkami fotografií jsou Martina Dimunová a Lucia Obžerová.

Snímky přihlášené do fotoúkolu PortrétSportovní fotografie jinak

Nové zadání fotoúkolu pro následující dva týdny již nebude tak jednoduché – vytvořte fotografii se sportovní tematikou s využitím sériového snímání a zachyťte sekvenci pohybu. Vzhledem k relativní časové náročnosti tvorby snímku, posílejte tentokrát pouze jeden soutěžní snímek. Tedy shrnutí:

  1. vytvořte jednu fotografii se sportovní tematikou s využitím sériového snímání a zachyťte sekvenci pohybu
  2. zašlete nám ji na email fotoskola@zoner.cz nejpozději do 9.května 2011
  3. čekejte na vyhlášení vítězného snímku a jeho autora, které proběhne 12. května 2011

Podrobná pravidla fotoúkolu najdete zde.

Hlavní cena – oficiální dres české hokejové reprezentace

Autora vítězného snímku tentokrát odměníme hned dvěma cenami, první z nich není nic menšího než oficiální dres české hokejové reprezentace v bílém provedení.

Oficiální dres české hokejové reprezentace

Mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku právě startuje. Prožijte spanilou hokejovou cestu, která, jak všichni doufáme, skončí obhajobou zlatých medailí, přímo v hokejovém dresu.

Druhou cenou bude kniha Naučte se fotografovat sport kreativně. Ta v mnoha případech poradí slovy profesionálních fotografů, kteří se sportu věnují. Jedním z rozebíraných témat je také fotografování hokeje, kterým se zaobírá sportovní fotograf Jiří Koliš, specializující se dlouhodobě právě na hokej.

Jste-li tedy vášnivými fanoušky hokeje, pak neváhejte a soutěžte, plánujete-li cestu na mistrovský zápas na Slovensku, určitě si nezapomeňte vzít foťák s sebou. Vždyť co jiného by mohlo být přímou cestou k prvnímu místu v naší soutěži, než studie úspěšně proměněného nájezdu na branku.

Jak na sportovní fotografii?

Jelikož je při fotografování sportu dobré držet se několika osvědčených pravidel a technik, můžete načerpat znalosti v článku, který byl věnován právě sériovému snímání sady fotek, z nichž je možné složit jeden snímek, zachycující pohybovou sekvenci. A rozhodně se není čeho bát, nemusíte mít zrovna profi zrcadlovku, která seká obrázky rychlostí kulometu.

Zkuste zastavit děj v čase - milujemefotografii.czZkuste zastavit děj v čase

Pro vytvoření složeného snímku můžete využít programu Zoner Photo Studio, který má pro tyto případy speciální funkci skládání multiexpozic. Podrobný popis jejího nastavení jsme před časem také publikovali.

Buďte v pohybu - doslova - milujemefotografii.czBuďte v pohybu – doslova!

Poslední aktualizace 28. dubna 2011

21 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Petr Březina

Komentáře