Fotoúkol: vyfoťte portrét

Máme tu další kolo našeho fotoúkolu. Tentokrát budete fotit portrét a svoji výhru tu najde také jeden soutěžící z minulého kola! Tak neváhejte a leštěte objektivy!

Před dvěma týdny jsme vyhlásili fotoúkol, kde jste měli použít dlouhý čas, jako výtvarný prvek na fotografii. Fotografií se nám tentokrát sešlo více než poprvé a opravdu bylo na co koukat.

Po dlouhém a nelehkém hodnocení jsme nakonec vybrali vítězný snímek, jehož autorem je Josef Krenn, ten připojil i krátké vysvětlení ke vzniku snímku: „…lezecká fotka je focena na klasický film, doba expozice řádově asi půl hodiny, skála osvětlena čelovkami lezců při lezeckém zavodě Čtyřiadvacetihodinovka na Prachově…jpg“ Panu Krennovi blahopřejeme a posíláme výhru v podobě Kufru plného knih od Michaela Freemana.

O tom, že rozhodování nebylo jednoduché vás jistě přesvědčí i další dva snímky, které se dostaly do užšího výběru a vítězství jim uniklo o chlup. Jejich autory jsou Martin Rupert a Aleš Benda.

Portrétujte okolí

Novým úkolem pro následujících 14 dnů bude portrét. Vyfoťte portrét podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, směla upravujte, retušujte a poté nám snímek pošlete. Účast tedy opět velmi jednoduchá.

  1. vytvořte jednu nebo maximálně tři portrétní fotografie
  2. zašlete nám je na email fotoskola@zoner.cz nejpozději do 25.dubna 2011
  3. čekejte na vyhlášení vítězného snímku a jeho autora, které proběhne 28. dubna 2011

Do soutěže můžete zaslat maximálně tři fotografii, které jsou vaším vlastním výtvorem. Podrobná pravidla najdete zde. Autora vítězného snímku tentokrát odměníme fotobatohem značky Crumpler, konkrétně se jedná o model The Champ XL.

Základní informace o fotografování portétu včetně několika základních pravidel najdete v článku o fotografování portétu.

Fotografujeme portét

Inspiraci pak můžete nabrat v některém z profilových článků světových fotografů.

Michel Comte a ikony ženskosti

Poslední aktualizace 14. dubna 2011

42 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Petr Březina

Komentáře