Fotoúkol: Panorama

Opět tu máme nové zadání fotoúkolu, tentokrát byste se měli pokusit vytvořit panoramatický snímek. Známe také výsledky předchozího kola fotoúkolu. Počasí nám přeje, takže sbalte stativ a foťák a hurá do přírody nebo do města.

Před dvěma týdny jsme vyhlásili fotoúkol velmi specifický. Chtěli jsme po vás, abyste vyfotili sekvenci sportovního pohybu a tu potom složili v jeden snímek. Na první pohled složitá technika je ve skutečnosti poměrně jednoduchá a zvládne ji opravdu každý.

Vítězem se tentokrát stala Martina Dimunová, které se podařilo rozfázovat pohyb dítěte na trampolíně. To je samo o sobě vcelku obtížná kombinace k vyfocení, přeci jen děti chvíli nepostojí a trampolína také ne.

Martině blahopřejeme k vítězství a posíláme zaslouženou výhru v podobě hokejového dresu české reprezentace, který doplníme knihou Naučte se fotografovat sport kreativně.

Soutěžte s širokým formátem

Nový fotoúkol má již méně specifické zadání, a sice vytvořte panoramatickou fotografii a tu nám zašlete do soutěže. Nebudeme nijak omezovat vaši kreativitu, nicméně zkuste se zaměřit na zajímavé sény a pohledy a zachytit je netradičně na panoramatický formát.

  1. vytvořte maximálně tři panoramatické fotografie
  2. zašlete nám je na email fotoskola@zoner.cz nejpozději do 23.května 2011
  3. čekejte na vyhlášení vítězného snímku a jeho autora, které proběhne 25. května 2011

Podrobná pravidla fotoúkolu najdete zde.

Hlavní cenou pro vítěze tentokrát bude batoh Crumpler Zoomiverse XL, který pojme větší než malé množství fototechniky a navíc ji můžete doplnit i notebookem. Hlavní komora je rozdělena přepážkami na boxíky pro objektivy, tělo fotoaparátu, blesk a další příslušenství.

Jak na panorama?

Panoramatická fotografie je v posledních letech velmi oblíbená a stále častěji se s ní setkáváme i u amatérských fotografů. Nebojte se proto vyrazit do přírody a vyfotit si „panorámata“. Anebo se zkuste projít po městě a jistě narazíte na vhodné náměty, přeci jen panoramatické krajinky už fotil kdekdo, ale pohled na známou scénu netradičním způsobem může být velmi zajímavý.

Inspiraci a také několik základních rad, jak vyfotit zdrojové snímky pro panorama najdete v našem článku o focení panoramatických snímků.

Fotíme panoramaticky

Podrobný postup pro složení fotek v jednu je pro vás také připraven a věříme, že bude užitečný.

Panoramatické léto

Poslední aktualizace 12. května 2011

12 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Petr Březina

Komentáře