Fotostory: Najít vtip při mačkání spouště? Za pokus a čas to stojí

Je to zřejmě mým celkovým přístupem k životu, mou povahou, pohledem na svět. I ve fotografii mám velice rád vtip a neskonale mě baví jej objevovat, zachycovat. 

Humor a fotografie? Tak třeba tenhle kačer. Jen co jsem na onu akci přijel, moje „fototouha“ byla jasná. Plavání otužilců je fotogenické samo o sobě, pozdní podzim u jezera Laguna v přerovském Michalově měl krásné světlo díky ročnímu období a mezi většinou masitých plavců bylo i něco pohledných dam.

Jenže moje představa se jmenovala kachna, případně kačer, v kombinaci s některým z tempujících otužilců.

Byl jsem tam v barvách Týdeníku Sedmička Mladé fronty. Nafoceno můžete mít na podobných akcích vcelku rychle, jsou fotogenické samosebou. I když máte do redakce přinést fotku na titulku a do celostránkové reportáže. Jenže když vás to baví a touhy tvůrčí jsou natolik silné, je to na delší čas.

Po dvou hodinách a osmatřiceti minutách jsem to už téměř vzdal a chtěl jsem odejít bez snímku, který jsem si vysnil. Opeřené veličenstvo mi zkrátka nechtělo vyhovět tím, že bych jej zmáčknul s plavci. „Hele Strako, nemůžeš mít všecko, co si vysníš…,“ řekl jsem si a pomalu šel.

Pak, už téměř z dohledu Laguny, jsem se naposledy otočil. Cha! Pan Kačer se elegantně a důstojně nesl na vlnkách poblíž plavců. Se vší pokorou jsem vytáhl to své Železo&Sklo, udělal pár kroků k vodě, šel tiše do kolen, s nimi do bláta. Cvak, cvak, cvak. Tři nebo čtyři záběry. Jeden z nich nakonec vyšel tak, jak jsem si původně představoval.

Nemůže to klapnout pokaždé, ale za pokus a čas to stojí. Vždy.

Poslední aktualizace 4. března 2014

70 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Komentáře