Fotoreportéři Respektu vystavují v pražském DOXu

Všude dobře – tak je nazvaná nejnovější výstava pražského Centra současného umění DOX. Spojuje jména tří fotografů Karla Cudlína, Matěje Stránského a Milana Jaroše, kteří působí jako fotoreportéři časopisu Respekt. Díky tomu ročně projezdí až padesát tisíc kilometrů po všech koutech České republiky.

© Karel Cudlín

© Karel Cudlín

Výstava prezentuje snímky, které na jejich cestách vznikly, a dokumentuje běžný život českých obyvatel i to, jak se chováme za mimořádných událostí. Cudlín, Stránský a Jaroš se v průběhu posledních pěti let dostali k povodním, sněhovým kalamitám, skrze své objektivy zakusili předvolební kampaně, jmenování vlády nebo průjezd konvoje NATO. Jejich fotografie však zaznamenávají i to, jak chodíme do nákupních středisek a na festivaly, slavíme masopust, fandíme hokeji nebo jak zvládáme osobní tragédie.

© Matěj Stránský

© Matěj Stránský

Vystavené snímky zůstanou v DOXu až do 31. srpna 2015. Budovu Centra současného umění najdete na Poupětově ulici v Praze, otevřeno je denně kromě úterý. Vstupné je 180 Kč, pro studenty a seniory 90 Kč a platí na všechny probíhající výstavy.

Titulní fotografie: © Milan Jaroš

Poslední aktualizace 19. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře