Fotoreportáž: Kouzlo dobrodružných výprav na seakajaku

Seakajaking je sport, který v posledních letech zaznamenává obrovský boom a vyhledává jej i stále více Čechů. A to i přesto, že naše malá vlast nemá moře. On to ale není až takový problém, vždyť stačí dát seakajaky na střechu auta a vyrazit k nejbližšímu moři.

A když už se mohou jezdit lidé válet do Chorvatska po plážích, tak proč by si tam nemohli jet i zapádlovat na mořském kajaku? Ano, právě Chorvatsko je v posledních letech velmi vyhledávanou destinací českých seakajakářů. Mezi nejpopulárnější seakajakové destinace zde patří Kornati.

Na sekajaku v Kornatech.jpg

Na sekajaku v Kornatech.

Pojďte se objektivem fotoaparátu podívat, jak krásný může být takový seakajakový výlet právě třeba na zmíněných Kornatech.

Autorem fotek v článku je Gregor Zadravec. Slovinský seakajakář, který má dvě obrovské vášně – seakajak a fotoaparát. Gregor se obvykle vydává na moře sám, ale o svých výpravách vždy mluví v množném čísle, protože přeci nebyl sám, ale se svým kajakem a se svým fotoaparátem. O Gregorově fotografickém umu se můžete přesvědčit na jeho webu www.padleography.com.

S mořskou vílou pod seakajakem.jpg

S mořskou vílou pod seakajakem.

Na této fotografii asi zaujala malá mořská víla, která mu proplula pod přídí kajaku. Kdo by si jí ve smaragdově zbarvené průzračné vodě nevšiml. Navíc setkání s mořskou vílou je sen snad každého mořeplavce.

S mořskou vílou pod seakajakem.jpg

S mořskou vílou pod seakajakem.

Mořská víla Gregora zaujala a tak si jí musel vyfotit hned několikrát. A když to člověk s fotoaparátem umí, není to určitě až takový problém. Jen je třeba se kvůli mořské víle potopit i trochu pod vodu.

Mořská víla.jpg

Mořská víla.

S přáteli na moři.jpg

S přáteli na moři.

I když je Gregor samotář, tak občas vyrazí na moře i s partou kamarádů a to je potom teprve ten správný seakajakářský výlet. Klidná mořská hladina. Do všech stran klid a pohoda mořské hladiny a občas máte i možnost vidět, že svět je opravdu kulatý.

Pohledy ze seakajaku.jpg

Pohledy ze seakajaku.

Z mořského kajaku se vám potom kolikrát naskytnou pohledy, které ze břehu prostě nemáte šanci spatřit. Nutno ale podotknout, že tento pohled je vzácný i pro oči seakajakářů.

Na seakajaku.jpg

Na seakajaku.

Většina seakajakářů se na moře vydává v denních hodinách a včas se snaží navrátit do bezpečí pevné země pod nohami, pokud ale někdo vytrvá až do západu slunce, odměnou mu bude nezapomenutelné pádlování pod nekonečnými červánky – pokud tedy zrovna není jeden z těch dnů, kdy jen prší, moře s vámi smýká nahoru a dolů a duje silný vítr. To ale v Chorvatsku většinou nehrozí.

Při západu slunce.jpg

Při západu slunce.

Nu a pádlování při západu slunce? Nevím jak vy, ale z téhle fotky vidím, že je to jedna z věcí, které by měl člověk na světě vidět. A opět je to pohled, který si ze břehu asi jen tak neužijete.

Tak kdy se vypravíte na svoji první seakajakovou výpravu?

Článek vyšel na nejčtenějším cestovatelském portále HedvabnaStezka.cz

 

Poslední aktualizace 17. října 2014

24 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Gregor Zadravec

Gregor Zadravec je slovinský seakajakář, který má dvě veliké vášně – kajaky a fotografie – a vždy se snaží tyto dvě vášně spojit. Na vodu jezdí už deset let a poměrně často sám. Přesto o svých výpravách mluví v množném čísle, protože všude byl ve skupině se svým kajakem a fotoaparátem. Vše o Gregorovi a další jeho skvělé fotografie najdete na www.paddleography.com.

Číst všechny články.

Komentáře