Fotografka zachycuje bezduché pohledy dětí sledujících televizi

Australská fotografka Donna Stevens ve své nejnovější sérii portrétů nazvané Idiot Box originálním způsobem poukazuje na fenomén vlivu sledování televize na děti. Reaguje na statistické údaje, podle kterých například dítě v USA stráví sledováním televize průměrně 24 hodin týdně.

Idiotbox_Datsun

Idiotbox_Emmeline

Její snímky odhalují prázdné a nepřítomné výrazy dětských tváří osvícené světlem televizní obrazovky. V očích dětí se zrcadlí až téměř hypnotická připoutanost k obrazovce, jakoby ani nevnímali přítomnost fotografky a jejich okolí.

Idiotbox_Mila

Idiotbox_Nico
Donna Stevens sérií Idiot Box zkoumá lidský vztah k technologiím a médiím. Vybízí k zamyšlení, zda bychom neměli být opatrnější a hlouběji se zamýšlet nad důsledky toho, jaký efekt může mít sledování televize a role technologií na život a vnímání dětí. Celou sérii si můžete prohlédnout na jejích webových stránkách.

Poslední aktualizace 21. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře