Fotografie zachycující epidemii eboly zvítězily na Sony World Photography Awards

Absolutním vítězem letošního osmého ročníku mezinárodní soutěže Sony World Photography Awards se stal americký fotograf John Moore se svou sérií nazvanou Ebola zachvátila liberijské hlavní město. John Moore je fotografem agentury Getty Images a jako hlavní cenu obdržel 25 tisíc dolarů a nejnovější fotografické vybavení od společnosti Sony.

© John Moore / Getty Images

© John Moore / Getty Images, Sony World Photography Awards 2015

Za mimořádný přínos fotografii byl oceněn Elliot Erwiit, fotograf, jehož proslavily ironické černobílé snímky reflektující každodenní život. Fotografem roku v otevřené kategorii se stal Armin Appel z Německa se snímkem Schoolyard zobrazujícím krajinu německého města Biberach z ptačí perspektivy.

© Armin Appel

© Armin Appel, Sony World Photography Awards 2015

V soutěži se celkem sešlo 173 tisíc snímků ze 171 zemí. Vítězné fotografie budou vystaveny v londýnském Somerset House od 24. dubna do 10. května. Kompletní seznam vítězů najdete na stránkách Sony World Photography Awards.

Titulní fotografie: © John Moore / Getty Images, Sony World Photography Awards 2015

Poslední aktualizace 25. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře