Fotografickým experimentům se věnuje nadcházející výstava Galerie Nahoře

K období výrazného experimentování na poli fotografie se vrací právě chystaná výstava českobudějovické Galerie Nahoře. Představí tvorbu dvou autorů – Vladimíra Hanzla a Jiřího Plátka pocházející z období 60. let minulého století.

Vladimír Hanzl

Oba fotografové patřili ve své době mezi významné členy libereckého Studia výtvarné fotografie. To kladlo vysoké nároky na výtvarnou, obsahovou a technickou kvalitu fotografické tvorby, členové studia se snažili hledat nové a neotřelé cesty vlastního vyjádření a odlišit se od klasických standardů líbivých snímků. Tvorba 60. let navazovala na avantgardu, hojně bylo využíváno luminografie, fotogramů, koláží, fotomontáží, autoři hledali také alternativní metody tvorby.

Jiří Plátek

Výstava Fotografické experimentování (60. léta) Vladimíra Hanzla a Jiřího Plátka bude zahájena 5. srpna v Galerii Nahoře na Senovážného náměstí v Českých Budějovicích. Potrvá do 30. srpna 2015, vstup na výstavu je volný.

Titulní fotografie: Jiří Plátek

Poslední aktualizace 25. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře