Fotograf z lega cestuje kolem světa

Andrew Whyte nám poskytuje návod, jak vymyslet zajímavou sérii fotografií, kterou zvládne vytvořit skutečně každý. Co je potřeba? Mobilní telefon s vestavěným fotoaparátem a fotograf-panáček z lega, tzv. legograf.

Poslední dobou se mezi fotografy stále více rozmáhá trend dodržování výzev, které si dáváme sami sobě. Angličan Andrew Whyte si slíbil, že každý den po následujících 365 dní vytvoří jednu fotografii do svého cyklu Legografie.

Proto také má při sobě neustále svůj chytrý telefon iPhone 4S, namísto drahé a rozměrné výbavy zahrnující například zrcadlovku a makroobjektiv. Spolu s figurkou z Lega, kterou nosí v kapse, Andrew dokáže ihned zaranžovat scénu a rozšířit svůj cyklus snímků. Ten naleznete v galerii na stránkách autora.

Fotografie z cyklu Legography – Risk Assessment, foto: © Andrew Whyte.

Poslední aktualizace 14. dubna 2014

27 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře