Fotograf fotí nejslavnější světové památky z opačné perspektivy

Britský fotograf Oliver Curtis se obrací k slavným turistickým místům po celém světě zády, a to doslova. Ve svém fotografickém projektu Volte-face se rozhodl tato známá místa zachytit z úplně opačného pohledu, než kterým se na ně běžně lidé dívají.

Pyramidy v Gíze, Egypt

Pyramidy v Gíze, Egypt

Nápad se Curtisovi zrodil v hlavě před několika lety, když navštívil pyramidy v Gíze. Zaujalo ho množství lidí, kteří se okolo památky shlukli a mířili na ni svými pohledy i objektivy. Postavil se tak čelem vzad a protipohled na druhou stranu od masy turistů se mu natolik zalíbil, že jej přenesl i na další památky.

Do jeho snímků se tak vkrádá lehká podivnost a potměšilost, kouká se totiž vlastně špatným směrem. Přesto však zachycují nedílnou součást atmosféry hojně navštěvovaných památek. Celou sérii Volte-face si můžete prohlédnout na webu Olivera Curtise.

Taj Mahal, Indie

Taj Mahal, Indie

Stonehenge, Wiltshire

Stonehenge, Wiltshire

Parthenon, Atény

Parthenon, Atény

Mona Lisa, Louvre, Paříž

Mona Lisa, Louvre, Paříž

Socha svobody, New York

Socha svobody, New York

Titulní fotografie: Socha Krista Spasitele, Rio de Janeiro
Via: bokeh.com

Poslední aktualizace 10. července 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře