Fotograf agentury Magnum Photos Erich Lessing vystavuje v Praze

Rakouské kulturní fórum v Praze připravilo výstavu, která pokrývá celoživotní tvorbu rakouského nestora fotografie Ericha Lessinga. Autor oslaví 13. července své 92. narozeniny.

Lessing je bývalým fotoreprotérem agentury Magnum Photos. Jeho snímky se staly pamětní knihou historie Rakouska, v níž najdeme fotografie prezentace Státní smlouvy na balkonu Belvederu, maďarské revoluce z roku 1956 nebo portréty velkých politiků jako Eisenhowera a Chruščova. Byl také oblíbeným filmovým fotografem, zaznamenal například natáčení Moby Dicka.

15. května 1955: ministr zahraničních věcí Leopold Figl ukazuje z balkonu zámku Belvedere podepsanou Státní smlouvu. Vídeň, 1955. © Erich Lessing

15. května 1955: ministr zahraničních věcí Leopold Figl ukazuje z balkonu zámku Belvedere podepsanou Státní smlouvu. Vídeň, 1955. © Erich Lessing

Za svou tvorbu získal Erich Lessing v roce 1997 Velkou rakouskou státní cenu za uměleckou fotografii, v roce 2013 pak vyznamenání Rakouský čestný kříž za vědu a umění 1. třídy.

Vernisáž výstavy se koná 23. dubna v 18 hodin v galerii Rakouského kulturního fóra na Jungmannově náměstí v Praze. Výstava potrvá do 31. července a bude ji možné navštívit denně od 10 do 17 hodin. Vstup na výstavu je volný.

Titulní fotografie: Jásající dav, Erich Lessing

Poslední aktualizace 16. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře