Fotoaparát DxO One slibuje DSLR kvalitu pro iPhone a iPad

Francouzská společnost DxO, která se zabývá testováním fototechniky a fotografickým softwarem, přichází na trh se svým prvním fotoaparátem DxO One. Jde o drobné 20megapixelové zařízení určené pro připojení k chytrým telefonům iPhone a tabletům iPad.

DXO2

DxO One je vybaven 1palcovým snímačem CMOS BSI a objektivem s přepočtenou ohniskovou vzdáleností 32 mm (reálně 11,9 mm) a světelností f/1,8. Fotoaparát se ovládá přes telefon či tablet pomocí přidružené aplikace, nastavit můžete clonu od f/1,8 do f/11, rychlost závěrky od 15 s do 1/8000 s nebo ISO od 100 do 51 200. K dispozici je několik snímacích režimů včetně plně manuálního.

DXO3
Fotoaparát váží 108 gramů a na výšku měří pouhých 6,9 cm. Na zadní straně se nachází malý stavový OLED displej, fotografovaná scéna se zobrazuje na displeji připojeného zařízení. Napajený je vlastním akulmulátorem a snímky se ukládají na vlastní paměťovou kartu. Fotit je možné do formátu JPEG, ale i RAW. Podporováno je také natáčení videí ve Full HD. Cena byla stanovena v přepočtu na 15 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 21. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře