Fotila válečné hrůzy, dnes se vrací ke vlastní tvorbě. Workshop Alžběty Jungrové můžete navštívit o víkendu

Alžběta Jungrová jako fotografka dokumentaristka prošla nejrůznějšími místy a mnohdy riskantními situacemi. Dokumentovala narkomany na afghánsko-pakistánské hranici, fotila ozbrojené děti v pásmu Gazy. Po letech reportážní práce se začala věnovat reklamní fotografii a tvorbě vlastních koláží. O víkendu pořádá workshop street fotografie založené na imaginaci ve spolupráci s Leica Gallery Prague.

Workshop se skládá z teoretické a praktické části, ta praktická pak spočívá v fotografování závodu Color Run v Praze Holešovicích. Jungrová bude svůj workshop směřovat směrem k imaginaci, představivosti a hledání sureality ve všedních předmětech. Součástí workshopu je také vyhodnocení fotografií a postprodukční tipy.

Přihlásit se můžete přímo na stránkách Leica Gallery Prague, workshop stojí 3 630 Kč. Najdete zde také veškeré podrobnosti ohledně programu workshopu. Ten se koná v sobotu 4. června, vyhodnocení snímků probíhá pak ve středu 8. června večer.

Jungrová je mimo jiné také držitelkou ceny Czech Press Photo nebo ceny Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. O svých zážitcích a zkušenostech se v loňském roce rozpovídala v rozhovoru s Danielou Drtinovou pro DVTV.

Titulní fotografie: Alžběta Jungrová

Poslední aktualizace 1. června 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře