Facebook pracuje na zavedení identifikátorů pro fotoaparáty

Podle patentu, který nedávno podala společnost Facebook, bychom se mohli dočkat časem toho, že každý fotoaparát bude na této sociální síti identifikován pomocí unikátního digitálního označení.

Facebook se tak údajně snaží nalézt způsob, jak odhalit falešné účty nebo hledat propojení mezi jednotlivými uživateli. Fotografové by mohli technologii využít k jednoznačnému důkazu, že jsou autory daného snímku, případně že byl snímek pořízen jejich fotoaparátem.

K rozpoznání konkrétních fotoaparátů by Facebook rád využil jedinečných vlastností fotoaparátu, jako jsou škrábance na objektivu, vadné pixely, barevné charakteristiky a další obrazové vlastnosti v kombinaci s klasickými daty z EXIFu.

Ke konkrétnímu využití patentu se Facebook podrobněji nevyjádřil, musíme si tedy počkat na to, jak s navrženou technologií do budoucna naloží.

Via PetaPixel

Poslední aktualizace 30. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře