Exkluzivní videotip Bryana Petersona V – Olej a voda v Praze

Bryan Peterson  si získal pozornost a srdce fotografů po celém světě. Dnes nás čeká jeho páté krátké video, ve kterém nachází krásu v obyčejném rozlitém oleji na cestě.

Máme tady další tip od Bryana, tentokrát přímo z Prahy, kde podepisoval své knihy a měl krátký kurz v nové prodejně Megapixelu.

Ponaučení z dnešního videa: Koukejte kolem sebe!

První ponaučení je ale jiné – makro je podceňovaný žánr. Když se řekne makro, každý vidí broučky, ve skutečnosti je ale makro-objektiv teleport do jiného světa, který je přímo před námi. Doporučuji si makro-objektiv půjčit na víkend a projít si vlastní byt/dům, otevře vám to úplně nové rozměry.

Co je však ještě důležitější, Bryan vychvaluje scénu s olejovou skvrnu a listem nad tradiční fotografické objekty – Karlův most a Hradčany. To protože tzv. vidí fotografie. Je to asi to nejtěžší a přitom nejkrásnější na celém oboru – naučit se hledat a vidět. 99 z 100 lidí by kolem scény prošlo a nevšimli by si jí. Aby tato vlastnost přišla, musíte první vědět, co vlastně obecně hledáte. Proto foťte a vzdělávejte se, třeba právě s Bryanem v jeho knihách nebo online kurzech.

Toto je jen pidi ukázka toho, co všechno se můžete od Bryana naučit. Ať už se rozhodnete pro některou z jeho knih nebo pro jeho online fotoškolu PPSOP.cz (oficiální nezapamatovatelný název je Online škola perfektní fotografie Bryana Petersona), Bryana doporučuji všemi deseti. O osobních zkušenostech s jeho výukovými metodami jsem napsal například tento článek.

Opravdu přátelský přístup a smysluplná výuka jsou základy jeho úspěchu. Umění vysvětlit cokoliv je druhou věcí – nepřehání to s technickými podrobnostmi ale spíše vede a motivuje k samotnému focení.

Protože jsem celý kurz absolvoval, mohu ho také s klidným srdcem doporučit každému, kdo by se chtěl ve fotografování zlepšit. Online fotoškola se mi na začátku nepozdávala, přeci jen to nejsou malé peníze za lekce přes internet. Přístup lektorů a hlavně reálné výsledky ze mě však udělali podporovatele.

Doporučuji využít vánoční nábídku jejich kurzů, ke kterým dostanete podepsanou knihu od Bryana zdarma. A kniha podepsaná od samotného Bryana Petersona je věc, kterou si běžně nekoupíte.

Poslední aktualizace 3. prosince 2013

16 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Jiří Vicherek

Jirka měl v minulosti v ZONERu na starosti public relations a k fotografování se dostal až díky nadšení svých kolegů. Ve své práci strávil značnou část týdne čtením o fotografii. Rád objevuje a zkouší nové věci nejen ve fotografování. Je také jedním z organizátorů akce PechaKucha Night Ostrava.

Číst všechny články.

Komentáře