Exkluzivní videotip Bryana Petersona II – blesk

Bryan Peterson je vynikající fotograf, ještě lepší je ale učitel. To jsem si měl šanci vyzkoušet na vlastní kůži díky kurzu PPSOP.cz – Online školy perfektní fotografie Bryana Petersona. Zážitky z absolvování jsem popsal v článku Hurá do Fotoškoly, jak celá výuka probíhá si pak můžete přečíst zde.

Dnes se s námi Bryan a jeho pravá ruka Patrik Banas podělí o jednoduchý trik kterak postupovat při focení portrétu s bleskem. Díky této jednoduché technice dostanete nejen čtyři naprosto odlišné záběry během několika vteřin, ale hlavně vám pomůže si uvědomit, jak na světle závisí celkové vyznění portrétu.

Podívejte se na Bryanův tip, ale hlavně si jej běžte vyzkoušet v praxi!

Bryanovu poslední knihu o blescích, kterou ve videu zmiňuje, můžete koupit i přes internet na stránkách našeho vydavatelství Zoner Press. Prohlédnout si ji můžete i tady:

Knihu jsem nečetl, ale tři jiné od Bryana ano. Jako lektor je prostě skvělý, vysvětlí i složité věci tak, že je člověk pochopí a umí tak získanou znalost reálně využít, nejsou to poučky pro poučky.

Pokud vás zajímá osobnost Bryana Petersona, doporučuji tento starší článek.

Pokud jde o jeho Online školu perfektní fotografie, tak jsem absolvoval několik fotokurzů naživo a upřímně jsem byl k online formě dost skeptický, ale nyní mohu z vlastní zkušenosti tuto možnost doporučit, opravdu mě přinutila jít fotit a moje fotky jsou díky lektorům o úroveň výš.

Poslední aktualizace 31. ledna 2013

27 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Jiří Vicherek

Jirka měl v minulosti v ZONERu na starosti public relations a k fotografování se dostal až díky nadšení svých kolegů. Ve své práci strávil značnou část týdne čtením o fotografii. Rád objevuje a zkouší nové věci nejen ve fotografování. Je také jedním z organizátorů akce PechaKucha Night Ostrava.

Číst všechny články.

Komentáře