Dům umění města Brna zve na fotografickou dvojvernisáž

Hned dvě fotografické výstavy zahájí brněnský Dům umění v příštím týdnu. V předvánočním čase přinese galerie retrospektivu brněnského fotografa Miloše Budíka a soubor Svět podle Ironyma Koola fotografa Václava Jiráska.

Výstavní výběr snímků Václava Jiráska spojuje několik témat z posledních deseti let. Nahlíží v něm kriticky na stav západní společnosti a civilizace, vrací se k idealismu mládí, romantickému pohledu na krajinu a nalezená zátiší.

Fotografie Miloše Budíka návštěvníky zavedou do prvních desetiletí druhé poloviny 20. let k městským motivům, momentkám a všednodenním situacím z života Brňanů.

Vernisáž obou výstav proběhne v úterý 8. prosince 2015 od 17 hodin. Dům umění města Brna sídlí na Malinovského náměstí a kromě fotografických expozicí bude uvedena také tvorba nábytkářská a interiérová Františka Vrány. Všechny výstavy potrvají do 7. února 2016.

Titulní fotografie: Miloš Budík

Poslední aktualizace 3. prosince 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře