Dům u Kamenného zvonu hostí retrospektivu Miloty Havránkové

Výstava s prostým názvem Milota v pražském Domě u Kamenného zvonu shrnuje celoživotní tvorbu fotografky a multimediální výtvarnice Miloty Havránkové. Vystavené práce dají nahlédnout do experimentování s fotografickým médiem, kterému se Havránková věnovala.

milota2

Havránková patří k první generaci vysokoškolsky vzdělaných československých profesionálních fotografů. Vyučovala na Střední škole uměleckého průmyslu v Bratislavě, kde ovlivnila generaci slovenských fotografů později známou jako „slovenská nová vlna“.

milota3
milota4

Výstava Milota je uspořádána sedmdesátiletému jubileu autorky. Prohlédnout si ji můžete až do 17. ledna v Domě u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze. Otevřeno je denně od 10 do 20:00, plné vstupné činí 120 Kč, snížené pak polovinu.

Poslední aktualizace 24. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře