DOX prezentuje současné kubánské fotografy a umělce

Česká fotografka Iveta Kopicová společně s pražským centrem DOX pořádá výstavu CUBA EN VIVO mapující současné kubánské umění tvůrců, kteří se přes rozčarování z politické situace na Kubě rozhodli zůstat ve své zemi. Mezi pěticí autorů se představí také dva fotografové – Arien Chang Castan a Rodney Batista Herrera.

Oba jsou rodáky z Havany. Zatímco Chang Castan patří k dokumentárnímu proudu a zaobírá se každodenním životem na Kubě, Herrera se ve svém díle soustředí na otázky života a smrti a jejich zobrazení. Tvorbu umělců však spojuje společné téma, jímž snaha postavit se jak proti stávající politické diktatuře, tak proti povrchnímu pronikání komerce na Kubu, avšak bez současné záruky osobní svobody.

Kromě dvou fotografů se výstavy účastní vizuální básník Francis Sanchez, malíř Maczel Lang Santiesteban a multimediální umělec Ricardo Miguel Hernández. Výstava potrvá až do 4. dubna 2016. Centrum DOX najdete na Poupětově ulici v Praze-Holešovicích.

Titulní fotografie: Rodney Batista Herrera

Poslední aktualizace 26. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře