DOX hostí výstavní projekt válečných fotoreportérů

Centrum současného umění DOX v Praze od dubna dává prostor projektu UPFRONT, který představuje práci 23 předních současných válečných fotoreportérů ze španělsky mlvuících zemí. Jejich hledáček však míří na konflikty odehrávající se po celém světě. Pod názvem výstavy se skrývá odkaz k předním liniím, v jejichž nebezpečí se váleční fotografové pohybují.

Výstavní cyklus se tak snaží upozornit na to, že obrázky, které o světových konfliktech konzumujeme mohou vzniknout právě díky neohroženému nasazení těchto fotografů. Ti často nejsou vázáni k nějaké instituci, ale na nebezpečná místa se vydávají na vlastní pěst. Projekt také reflektuje to, jakým způsobem konzumujeme vizuální zprostředkování konfliktních událostí.

Ve čtvrtek 7. dubna od 19 hodin můžete v rámci doprovodného programu k výstavě navštvívit v DOXu také panelovou diskuzi s českými a španělskými fotoreportéry, zástupci médií a neziskových organizací s názvem Zmateni obrazem: Obrazové zpravodajství v globálním kontextu.

Výstava v centru DOX potrvá do 23. května 2016. DOX najdete na Poupětově ulici v Praze, otevřeno je denně kromě úterý.

Poslední aktualizace 5. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře