Dopusud nepublikované snímky Antonína Kratochvíla představí v Českých Budějovicích

Českobudějovická Galerie současného umění a architektury od zítřejšího dne hostí výstavu Okamžiky fotografa Antonína Kratochvíla. Výjimečná je tím, že sestává ze snímků, které veřejnost doposud nespatřila. Soubor byl připraven speciálně pro tuto příležitost.

Ačkoliv Antonína Kratochvíla známe spíše jako dokumentaristu a portrétistu, výstava jej líčí zejména jako umělce, fotografa se specifickým vnímáním světa. Fotografie ze souboru Okamžiky tak mnohem více sledují vnitřní prožitek míst, vztahů a situací.

The Galapagos Islands in Ecuador are renowned for their diversity in flora, fauna and animal species. May 1, 2004. Photo by: Antonin Kratochvil / VII

Antonín Kratochvíl patří k nejznámnjším českým fotografům. Na konci 70. let odešel z Čech do zahraničí, dlouhou dobu působil v USA. Je držitelem několika ocenění World Press Photo a v roce 2014 byl oceněn za dlouhodobý přínos české fotografii.

Výstava v Galerii současného umění a architektury v Českých Budějovicích potrvá od 5. května do 12. června. Galerii najdete na náměstí Přemysla Otakara II. Otevřeno je denně mezi desátou a šestou hodinou večerní.

Poslední aktualizace 4. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře