Dokument Run the World ukáže, jak se fotí urbex v Evropě

Dohromady 13 fotografů se objeví v novém dokumentu o prolézání a fotografování starých opuštěných míst (urbex) a zdolávání vysokých budov a staveb (rooftoping). Film provází místy, která jsou běžnému člověku zapovězená nebo do nich normálně nezavítá.

Za snímkem stojí dva čeští tvůrci Adam Bakay a Petr Simon. Sbírat záběry, fotografie a rozhovory pro dokument vyrazili do Prahy, Berlína, Amsterdamu, Vídně a Bratislavy. Trailer už je na světě, oficiální uvedení snímku se chystá na konec roku 2016.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0N1w1FfzICA&w=560&h=315]

Dokument také naráží na fakt, že nejslavnější vyznavači urbexu a rooftopingu pochází především z Ameriky, Kanady nebo Asie. Přestože do Evropy se tento trend dostal o něco později a místní scéna není tak rozsáhlá, rozhodně má podle autorů co nabídnout.

Aktuality o projektu můžete sledovat na facebookových stránkách nebo na kanále YouTube.

Titulní foto: © Adam Bakay a Petr Simon

Poslední aktualizace 8. října 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře