Divadelní sály z druhé strany ve fotografiích Klause Frahma

Budovy divadel, jejich interiér a hlediště bývají místy krásnými i honosnými, která svým architektonickým uchopením dokreslují atmosféru slavnostní události, jakou bezpochyby návštěva kulturní události je. Návštěvníci a diváci však mají možnost vidět divadelní sály pouze jedním směrem a pohybovat se pouze v části divadelního prostředí. Hamburský fotograf Klaus Frahm ve své sérii fotografií The Fourth Wall: Stages nabízí pohled opačný – z perspektivy herců a ostatního divadelního personálu za oponou.

KF9 KF8

Obrázky hledišť snímaných z pódií zpoza opony začal Frahm fotografovat v roce 2010. Navštívil různorodá evropská divadla a zprostředkovává vhled do divadelních prostor, k němuž bychom se jen obtížně běžně dostali. Celou sérii si můžete prohlédnout zde.

KF7 KF6

Klaus Frahm se toužil původně stát fotožurnalistou, ale této myšlenky zanechal, když přišel o fotoaparát při demonstraci v roce 1969. Svou pozornost poté obrátil ke krajinářské fotografii a později k focení architektury, živil se také jako reklamní fotograf a byl zakládajícím členem Artur Images – online archivu architektonické a interiérové fotografie.

KF2 KF1

Poslední aktualizace 21. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře