Další překvapení na cestě

V pondělí nám Jirka blíže představil lidi, kteří se skrývají za marketingovou kampaní Zoneru a ve středu jsme se vydali s Ivem na horskou túru při zdolávání Velkého Choče.

Rychlý přehled

Canon si pro nás pravděpodobně připravuje 28. února velké překvapení. Podle internetové šuškandy se zřejmě bude jednat o plnoformátovou zrcadlovku Canon EOS 5D Mark III, nebo vypuštění prvního kusu z nového kinematografického konceptu Canon 4K D-SLR. Zdroj: www.photographybay.com.

Nový přírůstek do rodiny Canonu? Zdroj: Photography Bay.

PocketWizard Plus III je nejnovější přírůstek v rodině rádiově řízených odpalovačů externích blesků. Dovoluje pracovat s až čtyřmi skupinami blesků na 32 kanálech. Mezi funkcemi se objeví například možnost snímání v rychlosti 14,5 snímků za sekundu. PocketWizard Plus III si mohou prohlédnout na živo v Las Vegas návštěvníci veletrhu WPPI 2012, který probíhá v těchto dnech. Zdroj: www.dpreview.com.

PocketWizard Plus III, zdroj: www.dpreview.com.

Dobrou zprávou pro všechny příznivce značky Nikon je pokračování ve výrobě zrcadlovky Nikon D700 i přes nedávné vydání novější D800. V souvislosti s tím doufejme, že budeme moci očekávat i pokles ceny tohoto modelu a tedy snad možnost výhodné koupě starší D700 během několika měsíců. Zdroj: www.photographybay.com.

Nikon D700, foto: Nikon.

Na čerstvé fotografie z nové nezrcadlovky micro 4/3 formátu Olympus OM-D E-M5 se můžete podívat na stránkách serveru Photography Blog. Pro ty, kteří slyší o novince poprvé, jen prozradíme že se jedná o zcela nový 16Mpx přírůstek do rodiny fotoaparátů Olympus s možností použití výměnných objektivu a s novým pětiosovým stabilizátorem obrazu.

První fotky z Olympusu OM-D E-M5, zdroj: Photography Blog.

V obrazech

Vtipnou a neméně zajímavou sérii fotografií přinesl server s inspirací pro fotografy Fubiz.net. Jedná se o dvojice snímků párů s prohozeným oblečením i účesy.

Slavnosti Carnival pro rok 2012 byly zachyceny nepochybně velkým množstvím fotografů v zemích Evropy, Severní, či Latinské Ameriky. To nejlepší z nich přináší tentokrát oba populární weby In Focus i The Big Picture.

Carnival 2012. Zdroj: The Big Picture.

Za kulturou

Za kulturou vás tentokrát pozveme na besedu s Danielem Šperlem a Yoshimi Yokoyama, která se uskuteční v pondělí 27. 2. 2010 od 19 hodin v Praze. Téma bude japonská dokumentární fotografie od 60. let do současnosti a Japonsko očima Daniela Šperla a Yoshimi Yokoyama.

Foto: Daniel Šperl. Zdroj: LGP.

Video na konec

Na závěr máme připraveno odpočinkové video zaměřené tentokrát na hmyzí makrofotografii.

Okomentujte článek