Čtvrtstoletí Institutu tvůrčí fotografie se přesouvá do Prahy

Retrospektivní výstava toho nejlepšího, co vzniklo na opavském Institutu tvůrčí fotografie je od dnešního dne k vidění v pražském Domě fotografie. Soubor snímků Čtvrstoletí, který bylo donedávna možné zhlédnout v Chebu, připomíná 25 let existence institutu. Představí své absolventy v jejich klauzurních, bakalářských i diplomových pracích.

Výstava je přehlídkou mladé české, slovenské a polské fotografie. Mezi pracemi současných studentů se objevují i díla zavedených autorů, jako je Dita Pepe, Bára Prášilová, Evžen Sobek, Tomáš Pospěch nebo Tereza Vlčková. Institut tvůrčí fotografie je druhým nejstarším místem, kde je v Česku možné studovat fotografii. Každý rok se ke studiu hlásí okolo tří set studentů, přijato je pouhých deset procent.

Čtvrtstoletí bude k vidění v Domě fotografie do 18. října. Galerii najdete na ulici Revoluční v Praze, otevřeno je od úterý do neděle.

Poslední aktualizace 31. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře