Co se proslýchá? Nový Nikon D5 a Canon 70–200 mm

Z posledních zpráv internetové šuškandy vyklíčily dvě novinky, na které se snad již v dohledné době můžeme těšit. V obou případech jsou zatím informace pouze kusé a nejasné.

Nikon údajně chystá ohlášení nové zrcadlovky, která by měla nést označení D5. Prozatím uveřejněné specifikace hovoří o 20Mpix FX snímači a nativním ISO 102 400. Nejasnosti panují ohledně počtu ostřících bodů, povídá se o 107 ale i 173 bodech. Fotoaparát prý bude snímat rychlostí až 15 snímků za sekundu a zvládne také 4K video.

Design nového Nikonu D5 bude prý vycházet z modelu D4s

Design nového Nikonu D5 bude prý vycházet z modelu D4s

V kuchyni společnosti Canon se naopak má připravovat nová verze objektivu 70–200 mm. Neví se však, jaký konkrétní model bude nahrazen. Jako nejpravděpodobnější se prozatím jeví obměna modelu EF 70–200 f/4L IS, který byl vydán v roce 2006 a který také zmizel ze stránek Canon USA.

Via Canon Rumours a Nikon Rumours

Poslední aktualizace 1. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře