Co jsou fotografické domény?

Doména je jméno, pod kterým všechny počítače najdou vaše stránky. Například „milujemefotografii.cz“ nebo „zoner.cz“ jsou domény, stačí je napsat do příkazové řádky a otevřou se vám naše stránky. Proč se ale najednou bavíme o fotografických doménách?

Vysvětlení je jednoduché. Vedle tradičních generických domén jako je .com, .org, .cz nebo .eu se začaly vytvářet nové typy těchto nejvyšších domén. Vlastně se s nimi na začátku tohoto roku roztrhl pytel. Jejich velký přehled naleznete zde, my si pojďme vypsat těch několik (pro fotografy) mimořádně zajímavých:

.photography
.gallery
.camera
.photos
.academy
.lighting
.sexy

Mít dobrou doménu je důležité zejména z hlediska SEO – toho, aby vás lidé našli ve vyhledávání na internetu.

V praxi to znamená, že si můžete nově zaregistrovat například doménu novak.photography a na ní nabízet své fotografické služby. Domény samozřejmě hodně rychle mizí, to nejen ty fotografické, ale třeba i o .guru je velký zájem. Na nějaké best.photos můžete zapomenout.

Pokud vás ale nové domény zaujaly, máme pro vás skvělou zprávu! U Czechie je můžete získat! Czechia je internetová divize ZONER software, tedy něco jako naše sesterská společnost, hlavně je však jeden z největších poskytovatelů webhostingu a domén v ČR! Proto taky každé pondělí oznamuje cenu a dostupnost nových domény.

Více informací naleznete na webu Czechie.

Poslední aktualizace 1. března 2014

12 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Jiří Vicherek

Jirka měl v minulosti v ZONERu na starosti public relations a k fotografování se dostal až díky nadšení svých kolegů. Ve své práci strávil značnou část týdne čtením o fotografii. Rád objevuje a zkouší nové věci nejen ve fotografování. Je také jedním z organizátorů akce PechaKucha Night Ostrava.

Číst všechny články.

Komentáře