Čínská společnost uvedla na trh nejsvětelnější objektiv pro full frame

Čínští výrobci objektivů opravdu nezahálejí. Yongnuo vesele kopíruje objektivy Canonu, ZY Optics proráží se svými Mitakony a teď je tu společnost Shenzhen Dongzheng OpticsTechnology s vysoce světelným objektivem Kerlee 35 mm f/1.2 určeným pro full frame fotoaparáty. Takovou světelnost dosud (alespoň co je známo) žádný jiný full frame objektiv s tímto ohniskem pro zrcadlovky nemá.

Kerlee 35 mm je manuální sklo složené z 11 prvků v 10 skupinách, včetně dvou členů s vysokým indexem lomu a jednoho s nízkou disperzí pro redukci chromatických vad. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 0,3 metru, opticky nejlepší výkon podle výrobce však podává ve vzdálenostech 1 až 5 metrů.

1-1605231443191X

Zejména pro ty, kteří by chtěli objektiv použít k natáčení videa, se bude hodit přepínač umožňující vypnout pevné hodnoty clony a clonit plynule a hladce otáčením clonového kroužku.

Objektiv je plánován s bajonety Nikon F, Canon EF, Sony E a Pentax K. Zatím bohužel nejsou dostupné bližší podrobnosti ani o datu vydání ani o plánované ceně.

Poslední aktualizace 28. června 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře