Čím se fotí na vesmírné stanici?

Astronaut Jeff Williams z americké vládní agentury NASA nedávno zveřejnil krátké video, v němž divákům nastínil, s jakým vybavením se fotí ve vesmíru na stanici ISS. A jak sám říká, používají běžné fotografické vybavení.

Na videu (pozn. nahrávka je pouze v angličtině s automaticky generovanými anglickými titulky) Williams drží v ruce Nikon D4, jednu ze zrcadlovek, které na palubě ISS můžete najít. Kromě fotoaparátů disponují astronauti také řadou objektivů. Je jím také teleobjektiv s ohniskem 800 mm s telekonvertorem se zvětšením 1,4x. Některá z videí pak dokonce vznikají z fotografií složených do panoramat.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=vkdAgyJ3Xqw]

Williams vás rovněž zavede do jednoho z prostorů, odkud je možné fotografie pořizovat – tzv. Cupola skýtá krásný výhled na planetu Zemi a mimo jiné také na vesmírné moduly, které se ke stanici připojily.

Snímky Jeffa Williamse z vesmírné stanice ISS můžete sledovat na jeho profilu na Instagramu či na Twitteru.

Titulní fotografie: Jeff Williams

Poslední aktualizace 19. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře