Chvíle s cizincem

Věřili byste, že na pořízení jedné kvalitní portrétní fotografie k vytvoření poutavého cyklu nepotřebujete více než deset minut?

Zvláštní shoda náhod přivedla fotografa Setha Hancocka před rozhodnutí přestěhovat se, přes celé Státy, z Los Angeles do New Yorku. Tak vznikl projekt Deset minut cizincem. Pohledem fotoaparátu Setha Hancocka se jednalo o 47 dnů dlouhý výlet, při kterém se setkal z více než sto padesáti lidmi. S každým z nich se bavil pouze deset minut, během kterých současně vymýšlel vhodnou pózu pro svůj portrét.

Portrétovaná osoba se nakonec se s fotografem domluvila, aby napsala něco osobního na stránku papíru, která společně se snímkem tvoří příběh. Lidé, které Seth, potkal naleznete na jeho facebookové stránce. Více autorových projektů a snímků jsou pak ke shlédnutí na jeho osobním webu zde.

Christina, USAF, Bristow, © Seth Hancock.

Poslední aktualizace 19. března 2014

6 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře