České centrum v Praze uvádí retrospektivní výstavu Jana Šibíka

Ohniska konfliktů, humanitárních katastrof a dalších událostí, které zasáhly mezinárodní dění v posledním čtvrtstoletí představí 80 velkoformátových snímků fotoreportéra Jana Šibíka na výstavě Světové události. Tu pořádá České centrum sídlící v Praze.

sibik-2

Jan Šibík za svého fotografického působení navštívil humanitární neštěstí, jako byl hladomor v Súdánu, Somálsku a Etiopii, válečné konflikty ve Rwandě, Čečensku i Kosovu a Albánii, zachytil zemětřesení v Turecku nebo na Haiti. Soubor doplňuje také 13 fotografii zachycující současný útěk uprchlíků ze Sýrie do Evropy.

Šibík je jedním z nejznámějších českých reportážních fotografů, získal ocenění v Czech Press Photo, World Press Photo či Fujifilm Press Photographer.

Výstava v Českém centru potrvá do 2 dubna 2016, sídlo najdete na Rytířské ulici v Praze na Starém městě. Otevřeno je denně kromě neděle od 11 do 18 hodin, v sobotu pak pouze do 17 hodin.

Poslední aktualizace 19. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře