Česká televize vysílá dokumentární cyklus o české fotografii

Třináct samostatných autorských dokumentů od devíti režisérů s ambicí překročit hranice běžných pořadů o historii žánru představuje českou fotografii převážně dvacátého století. Cyklus Česká fotka vznikl v produkční skupině České televize vedené Martinou Šantavou. Vysílá jej ČT Art od neděle 8 května.

Každá část cyklu je osobitou výpovědí, jejíž uchopení a forma se mění nejen s postavou režiséra a protagonistů. Jeden z dílů, věnovaný krajinářské fotografii, byl například natočen na širokoúhlý 35 mm film. Nahlédnout můžete do zákulisí tvorby a inspirace velkých jmen české fotografie i těch méně známých fotografů. V průběhu cyklu se objeví řada odlišných fotografických technik a přístupů. Na pořadu spolupracovali také publicista a kritik Josef Chuchma a kurátor a fotograf Josef Moucha. Jedním z cílů tvůrců bylo ukázat, proč určití fotografové pracují, tak jak pracují.

Na webu České televize můžete zhlédnout již vysílané díly.

Poslední aktualizace 17. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře