Česká fotografka je mezi vítězi Sony World Photography Awards

Michaela Šmídová se se svou fotografií koupajícího se ledního medvěda umístila na první příčce kategorie Nature & Wildlife fotografické soutěže Sony World Photography. Šmídová tak nyní soutěží o titul Open Photographer of the Year.

Autorčina fotografie byla vybrána z více než 95 tisíc přihlášených snímků odbornou porotou, které předsedal Jael Marschner, bývalý fotoeditor periodik Time Out London a Sunday Times Travel. Šmídová pochází z Příbrami a fotit se učila sama. Soustředí se zejména na fotografování přírody a zvířat.

Všichni ocenění v jednotlivých kategoriích soutěže o titul Open Photographer of the Year obdrží fotoaparát Sony a7 II a jejich práce budou vystaveny v dubnu v londýnském Sommerset House. Vítěze ostatních kategorií najdete na webu soutěže.

Poslední aktualizace 30. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře